SUBUNITATI
Sectia de Drumuri Nationale Arad
Sectia de Drumuri Nationale Arad

Sef Sectie: Vlasin Petre, mobil: +40 731 796 187
Adjunct Sef Sectie: Burta Catalin, mobil: +40 724 393 998

Adresa: Arad, str. Ardealului, nr. 39A, jud. Arad
Telefon: +40 257 276 121
Fax: +40 257 276 121
E-mail: sdnarad@drdptm.ro

In administrare: District Arad
Districte
Sef District: Baciu Gheorghe
Adresa: Arad, str. Calea Zimandului, nr. 9, jud. Arad
Telefon: +40 257 896 125
Fax: +40 257 896 125
E-mail: arad@ar.drdptm.ro

In administrare:
- DN7, km 539+700-552+820
- DN79, km 4+150-25+000
District Buteni
Districte
Sef District: Indreiu Horia - Nicolae
Adresa: Buteni, nr. 824, jud. Arad
Telefon: +40 257 320 286
Fax: +40 257 320 286
E-mail: buteni@ar.drdptm.ro

In administrare:
- DN79A, km 24+000-77+000
District Milova
Districte
Sef District: Andras Gheorghe
Adresa: DN 7, km 502+000, jud. Arad
Telefon: +40 257 562 525
Fax: +40 257 562 525
E-mail: milova@ar.drdptm.ro

In administrare:
- DN7, km 489+000-538+600
District Pecica
Districte
Sef District: Nicoara Daniel
Adresa: Pecica, strada 1, nr. 42, jud. Arad
Telefon: +40 257 468 115
Fax: +40 257 468 115
E-mail: pecica@ar.drdptm.ro

In administrare:
- DN7, km 552+820-596+620
- DN7B, km 0+000-10+200
District Savarsin
Districte
Sef District: Trif Dace Constantin
Adresa: Savarsin, str. Fagetului, nr. 111B, jud. Arad
Telefon: +40 257 557 484
Fax: +40 257 557 484
E-mail: savarsin@ar.drdptm.ro

In administrare:
- DN7, km 439+000-489+000
District Nadab
Districte
Sef District: Pert Dumitru
Adresa: Nadab, jud. Arad
Telefon: +40 257 373 109
Fax: +40 257 373 109
E-mail: nadab@ar.drdptm.ro

In administrare:
- DN79, km 25+000-56+000
- DN79A, km 77+000-101+550
- DN79A, km 101+550-127+642
District Varfurile
Districte
Sef District: Buda Florin
Adresa: Varfurile, str. Bihariei, nr. 334, jud. Arad
Telefon: +40 257 318 319
Fax: +40 257 318 319
E-mail: varfurile@ar.drdptm.ro

In administrare:
- DN76, km 55+425-83+000
- DN79A, km 0+000-24+000
Sectia de Drumuri Nationale Caransebes
Sectia de Drumuri Nationale Caransebes

Sef Sectie: Boba Ioan, mobil: +40 730 708 875
Adjunct Sef Sectie: Ardeleanu Bogdan, mobil: +40 723 995 165

Adresa: Caransebes, str. Sesul Rosu , nr. 12A, jud. Caras-Severin
Telefon: +40 255 513 131
Fax: +40 255 514 538
E-mail: sdncaransebes@drdptm.ro

In administrare: District Bucova
Districte
Sef District: Mihailoni Petre
Adresa: Bucova, DN 68, km 40+600, jud. Caras-Severin
Telefon: +40 255 524 813
Fax: +40 255 524 813
E-mail: bucova@cs.drdptm.ro

In administrare:
- DN68, km 3+500-45+000
District Caransebes
Districte
Sef District: Popovici Ioan
Adresa: Caransebes, str. Muntele Mic, nr. 98, jud. Caras-Severin
Telefon: +40 255 516 369
Fax: +40 255 516 369
E-mail: caransebes@cs.drdptm.ro

In administrare:
- DN58, km 0+500-39+140
- DNVCS, km 0+000-12+080
District Carasova
Districte
Sef District: Boncutiu Domnica
Adresa: Carasova, DN 58, km55+050, jud. Caras-Severin
Telefon: +40 255 232 022
Fax: +40 255 232 022
E-mail: carasova@cs.drdptm.ro

In administrare:
- DN58, km 44+000-82+866
District Ezeris
Districte
Sef District: Tripe Lucian
Adresa: Ezeris, DN 58A, km 34+600, jud. Caras-Severin
Telefon: +40 255 235 350
Fax: +40 255 235 350
E-mail: ezeris@cs.drdptm.ro

In administrare:
- DN58A, km 1+500-19+000
- DN58A, km 19+000-41+367
District Lugoj
Districte
Sef District: Homoc Ioan
Adresa: Lugoj, str. Salcamului, nr. 4, jud. Timis
Telefon: +40 256 351 702
Fax: +40 256 351 702
E-mail: lugoj@cs.drdptm.ro

In administrare:
- DN6, km 455+340-477+400
- DN6, km 477+400-494+800
- DNVLU, km 0+000-9+600
District Maureni
Districte
Sef District: Taran Bogdan
Adresa: Maureni, DN 58B, km 40+400, jud. Caras-Severin
Telefon: +40 255 526 015
Fax: +40 255 526 015
E-mail: maureni@cs.drdptm.ro

In administrare:
- DN58B, km 5+200-44+000
District Slatina Timis
Districte
Sef District: Stepanescu Dumitru
Adresa: Slatina Timis, DN 6, km 434+600, jud. Caras-Severin
Telefon: +40 255 260 815
Fax: +40 255 260 815
E-mail: slatinatimis@cs.drdptm.ro

In administrare:
- DN6, km 406+000-450+000
- DNVDO, km 0+000-3+523
Sectia de Drumuri Nationale Deva
Sectia de Drumuri Nationale Deva

Sef Sectie: Borbeanu Simion-Sandu, mobil: +40 725 679 517
Adjunct Sef Sectie: Bulc Ovidiu, mobil: +40 724 353 449

Adresa: Deva, str. Calea Zarandului, nr. 5A, jud. Hunedoara
Telefon: +40 254 213 327
Fax: +40 254 225 901
E-mail: sdndeva@drdptm.ro

In administrare: District Baru Mare
Districte
Sef District: Vlad Ionel
Adresa: Baru Mare, DN 66, km 153+400, jud. Hunedoara
Telefon: +40 254 778 200
Fax: +40 254 778 200
E-mail: barumare@dv.drdptm.ro

In administrare:
- DN66, km 136+000-180+000
District Brad
Districte
Sef District: Dudas Sorin
Adresa: Brad, DN 76, km 34+000, jud. Hunedoara
Telefon: +40 254 612 678
Fax: +40 254 612 678
E-mail: brad@dv.drdptm.ro

In administrare:
- DN74, km 4+460-29+000
- DN76, km 35+400-55+425
District Ilia
Districte
Sef District: Branda Dumitru
Adresa: Ilia, DN 68A, km 77+800, jud. Hunedoara
Telefon: +40 254 282 866
Fax: +40 254 282 866
E-mail: ilia@dv.drdptm.ro

In administrare:
- DN7, km 408+000-439+000
- DN68A, km 53+000-78+518
District Livezeni
Districte
Sef District: Schiopu Costel
Adresa: Livezeni, DN 66, km 131+200, jud. Hunedoara
Telefon: +40 254 541 754
Fax: +40 254 541 754
E-mail: livezeni@dv.drdptm.ro

In administrare:
- DN66A, km 10+510-42+510
- DN66A, km 42+510-52+352
District Simeria
Districte
Sef District: Grajdeanu Daniel
Adresa: Simeria, DN 7, km 376+600, jud. Hunedoara
Telefon: +40 254 260 410
Fax: +40 254 260 410
E-mail: simeria@dv.drdptm.ro

In administrare:
- DN7, km 352+000-384+543
District Soimus
Districte
Sef District: Marcus Alin
Adresa: Soimus, DN 76, km 1+400, jud. Hunedoara
Telefon: +40 254 237 390
Fax: +40 254 237 390
E-mail: soimus@dv.drdptm.ro

In administrare:
- DN7, km 393+000-408+000
- DN76, km 0+000-29+100
District Totesti
Districte
Sef District: Pev Daniel
Adresa: Totesti, DN 68, km 64+600, jud. Hunedoara
Telefon: +40 254 775 620
Fax: +40 254 775 620
E-mail: totesti@dv.drdptm.ro

In administrare:
- DN66, km 180+000-210+555
- DN68, km 45+000-70+336
Sectia de Drumuri Nationale Orsova
Sectia de Drumuri Nationale Orsova

Sef Sectie: Cunicel Ion, mobil: +40 722 379 706
Adjunct Sef Sectie: Bailescu Ilie Doru, mobil: +40 722 632 206

Adresa: Orsova, str. Stefan cel Mare, nr. 131, jud. Mehedinti
Telefon: +40 252 361 451
Fax: +40 252 360 647
E-mail: sdnorsova@drdptm.ro

In administrare: District Berzasca
Districte
Sef District: Ieremici Branislav
Adresa: Berzasca, nr 276, jud. Caras-Severin
Telefon: +40 255 545 803
Fax: +40 255 545 803
E-mail: berzasca@or.drdptm.ro

In administrare:
- DN57, km 50+000-63+600
- DN57, km 63+600-99+200
District Bozovici
Districte
Sef District: Cocorascu Iancu
Adresa: Bozovici, str. Tudor Vladimirescu, nr. 637, jud. Caras-Severin
Telefon: +40 255 242 252
Fax: +40 255 242 252
E-mail: bozovici@or.drdptm.ro

In administrare:
- DN57B, km 21+500-70+000
District Eselnita
Districte
Sef District: Cunicel Dorian
Adresa: Eselnita, str. Dunarii, nr. 234A, jud. Mehedinti
Telefon: +40 252 365 246
Fax: +40 252 365 246
E-mail: eselnita@or.drdptm.ro

In administrare:
- DN57, km 4+093-50+000
District Mehadia
Districte
Sef District: Adamescu Cornel
Adresa: Mehadia, str. Principala, nr. 420, jud. Caras-Severin
Telefon: +40 255 523 433
Fax: +40 255 523 433
E-mail: mehadia@or.drdptm.ro

In administrare:
- DN6, km 381+000-406+000
- DN57B, km 70+000-97+668
District Moldova Noua
Districte
Sef District: Pohanka Marius
Adresa: Moldova Noua, str. Nicolae Balcescu, nr. 518, jud. Caras-Severin
Telefon: +40 255 540 621
Fax: +40 255 540 621
E-mail: moldovanoua@or.drdptm.ro

In administrare:
- DN57, km 99+200-138+000
- DN57A, km 0+000-25+454
- DN57C, km 0+000-0+450
District Oravita
Districte
Sef District: Craciunel Gheorghe
Adresa: Oravita, str. Timisorii, nr. 39, jud. Caras-Severin
Telefon: +40 255 571 530
Fax: +40 255 571 530
E-mail: oravita@or.drdptm.ro

In administrare:
- DN57, km 138+000-177+250
- DN57B, km 0+000-21+500
District Valea Cernei
Districte
Sef District: Fonea Sorin
Adresa: Baile Herculane, str. Castanilor, nr. 1, jud. Timis
Telefon: +40 255 560 078
Fax: +40 255 560 078
E-mail: valeacernei@or.drdptm.ro

In administrare:
- DN6, km 370+500-381+000
- DN66A, km 52+352-99+754
- DN66A, km 99+754-100+948
- DN66A, km 108+000-109+308
- DN66A, km 100+948-108+000
- DN67D, km 76+830-89+700
- DN67D, km 89+700-108+210
District Poduri
Districte
Sef District: Popescu Sorin
Adresa: DN6, km 357+800, jud. Mehedinti
Telefon: +40 252 360 625
Fax: +40 252 360 625
E-mail: poduri@or.drdptm.ro

In administrare:
- DN6, km 358+000-370+500
Sectia de Drumuri Nationale Timisoara
Sectia de Drumuri Nationale Timisoara

Sef Sectie: Scortea Ovidiu Florin, mobil: +40 722 174 647
Adjunct Sef Sectie: Gama Mihai, mobil: +40 724 353 451

Adresa: Timisoara, str. Emil Zola, nr. 159, jud. Timis
Telefon: +40 256 215 049
Fax: +40 256 215 073
E-mail: sdntimisoara@drdptm.ro

In administrare: District Carpinis
Districte
Sef District: Cioara Paul
Adresa: DN 59A, km 28+800, jud. Timis
Telefon: +40 256 365 244
Fax: +40 256 365 244
E-mail: carpinis@tm.drdptm.ro

In administrare:
- DN59A, km 4+400-47+873
- DN59B, km 0+000-23+000
District Cruceni
Districte
Sef District: Garlesteanu Vlad
Adresa: DN 59B, km 40+850, jud. Timis
Telefon: +40 256 311 036
Fax: +40 256 311 036
E-mail: cruceni@tm.drdptm.ro

In administrare:
- DN59B, km 23+000-77+418
- DN59D, km 0+000-4+335
District Dumbrava
Districte
Sef District: Eparu Ramona
Adresa: DN 68A, km 26+740, jud. Timis
Telefon: +40 256 325 547
Fax: +40 256 325 547
E-mail: dumbrava@tm.drdptm.ro

In administrare:
- DN68A, km 2+900-53+000
District Jamu Mare
Districte
Sef District: Gradinaru Mircea
Adresa: DN 57, km 189+500, jud. Timis
Telefon: +40 256 235 113
Fax: +40 256 235 113
E-mail: jamumare@tm.drdptm.ro

In administrare:
- DN57, km 177+250-200+745
- DN59, km 46+525-63+428
District Ortisoara
Districte
Sef District: Ardelean Sergiu-Iulian
Adresa: DN 69, km 24+000, jud. Timis
Telefon: +40 256 233 116
Fax: +40 256 233 116
E-mail: ortisoara@tm.drdptm.ro

In administrare:
- DN69, km 6+300-26+000
- DN69, km 26+000-46+200
Pepiniera
Districte
Sef Pepiniera: Danila Rodica
Adresa: Timisoara, DN 6, km 551+850, jud. Timis
Telefon: +40 256 208 649
Fax: +40 256 208 649
E-mail: pepiniera@tm.drdptm.ro

In administrare:
District Recas
Districte
Sef District: Pantea Cristian
Adresa: DN 6, km 532+000, jud. Timis
Telefon: +40 256 330 138
Fax: +40 256 330 138
E-mail: recas@tm.drdptm.ro

In administrare:
- DN6, km 500+400-550+060
- DNVTM, km 0+000-12+600
District Sag
Districte
Sef District: Herdt Eugen
Adresa: DN 59, km 14+300, jud. Timis
Telefon: +40 256 395 109
Fax: +40 256 395 109
E-mail: sag@tm.drdptm.ro

In administrare:
- DN59, km 10+000-46+525
- DN58B, km 44+000-66+908
District Sannicolau Mare
Districte
Sef District: Lazea Daniel
Adresa: DN 6, km 618+300, jud. Timis
Telefon: +40 256 370 956
Fax: +40 256 370 956
E-mail: sannicolaumare@tm.drdptm.ro

In administrare:
- DN6, km 560+100-639+350
District Teremia Mare
Districte
Sef District: Budur Anastasia
Adresa: DN 59C, km 24+000, jud. Timis
Telefon: +40 256 380 189
Fax: +40 256 380 189
E-mail: teremiamare@tm.drdptm.ro

In administrare:
- DN59C, km 0+000-41+993
- DN59E, km 0+000-3+351
- DN59F, km 0+000-22+260
Sectia Autostrazi
Sectia Autostrazi

Sef Sectie: Ciprian Ferchian, mobil: +40 744 807 826
Adjunct Sef Sectie: Marusca Sergiu Mihai, mobil: +40 722 548 253

Adresa: Timisoara, DN 6, km 551+850, jud. Timis
Telefon: +40 256 201 074
Fax: +40 256 201 074
E-mail: sectiaautostrazi@drdptm.ro

In administrare: CIC Pianu
Districte
Sef CIC: Neamt Dorel
Adresa: Autostrada A1, km 316+160 dr., jud. Alba
Telefon: +40 786 446 286
Fax:
E-mail: pianu@cic.drdptm.ro

In administrare:
- DNA1, km 292+455-330+310
- DNA1, km 330+310-369+110
CIC Tipari
Districte
Sef CIC: Marius Radomir
Adresa: Autostrada A6, km 2+305 dr., jud. Timis
Telefon: +40 786 446 285
Fax:
E-mail: tipari@cic.drdptm.ro

In administrare:
- DNA1, km 425+550-494+236
- DNA6, km 0+000-10+518
CIC Ortisoara
Districte
Sef CIC: Iusco Gheorghe
Adresa: Autostrada A1, km 516+840 dr., jud. Timis
Telefon: +40 721 288 580
Fax:
E-mail: ortisoara@cic.drdptm.ro

In administrare:
- DNA1, km 494+236-522+936
- DNA1, km 522+936-535+986
CIC Pecica
Districte
Sef CIC: Ciupertea Lucian
Adresa: Autostrada A1, km 556+308, jud. Arad
Telefon: +40 737 599 342
Fax:
E-mail: pecica@cic.drdptm.ro

In administrare:
- DNA1, km 535+986-584+818
- DNA11, km 0+000-2+300
- DN7G, km 0+000-6+882